1) KLONUZU DEAL ARALIKTA TUTUN

Olmanz gereken rakam 60-65 kg arasysa bu araln stne kmamaya aln. Eer 5 kg zerindeyseniz bunu 1 ayda, 10 kg zerindeyseniz 3 ayda, 15 kg ve daha fazla zerindeyseniz 4-5 ayda vermeye aln. almalar toplam kilonuzun yzde 10unu 3 ayda vermenizi neriyor. Bunu diyetisyen yardmyla yapmanz salkl kilo vermenizi salar.

2) HER GN 10 BN ADIM ATIN

Bir admsayar aln ve kullanmay alkanlk haline getirin. Eer 2 bin adm atyorsanz pek de keyifli bir hayatnz yok demektir. Adm saynz 5 binin zerindeyse umut var. 10 bini buluyor ve geiyorsanz tm organlarnz bunun iin size teekkr edecektir.

3) DONDURMA YYN

ok seviyorum yemeyi de, nermeyi de. nk Ben artk asla tatl yiyemeyecek miyim? sorusuna verebileceim gzel bir seenek dondurma. Yiyebilirsiniz demek ve neleri rahatlkla yiyebileceklerini anlatmak beni daha ok mutlu ediyor bir uzman olarak. Salkl seenekler arasnda, serinleten hafif bir lezzet olarak haftada 2-3 kez dondurma yenebilir. Ama hep uyaryorum; iinde ne olduu belli olmayan, akta satlan dondurmalardan deil, hijyenik ortamlarda hazrlanm gvenilir markalarn paketli, zerinde ne olduu, kalorisi, besin deerleri yazan dondurmalar tercih etmelisiniz.

4) KAHVE N

Kokusu bile sizi mutlu etmeye yetebilir. Kahve, bu aralar yeni hobilerimiz arasnda. Yeni kahveler, yeni aromalar, yeni alan kahveciler... Size mutluluk veren meknlara gz atn.

5) ARKADALARINIZA SALATA ETLER HAZIRLAYIN

Evet, yanl duymadnz. Salata deyince aklna sadece domates, salatalk veya marul gelen arkadalarnz davet edin ve onlara salatann ne kadar lezzetli olabileceini gsterin. Yourtlu semizotu salatas, mercimekli soanl salata, kzlenmi patlcan ile salata, deniz brlcesi gibi aklnza gelen zel lezzetleri sunun. Misafirleriniz eminim mutlu olacaklar. lle de mangalda toplanmak zorunda deiliz ya!

6) SUYU UNUTMAYIN

Su en deerli dostunuz. O hep sizinle olmal. Gnde 8 bardak su iin. ay, kahve bitki aylar da sv ihtiyacmz karlasa da, bu daha az su imenize sebep olmasn.

7) YEL AY TKETN

Gnde 2 fincan yeil ay, her gn sizi kansere kar koruyan antioksidanlardan almanz salar. Baklk sistemini glendirir. Metabolizmanz hzlandrr. dem atmanza yardmc olur. Kendinizi daha din hissetmenizi salar.

8) MADENSUYU N

zellike bu scak yaz gnlerinde ve spor yapyorsanz, spordan nce ve sonra 1 ie madensuyu imenizi neririm. zellikle sodyum oran dk olanlar sein. Etiketine bakn ve Na:100 altnda olanlar tercih edin.

9) KENDNZ SEVN

Bu nasl olur ki? Bunun iin ister kitap okuyun, ister yoga yapn, ister psikoloa gidin. Ne gerekirse deneyin. Kendini sevmeyi baarabilen insan her ii baarr! En nemli ey bu deil mi zaten? Kendini seven biri herkesi sevebilir ve ben buna ahidim ki daha iyi beslenir, ailesine de salkl beslenmeyi srdrmeyi retir.

10) OCUKLARINIZLA BRLKTE YEMEK YAPIN

nsana bunun kadar iyi gelen bir ey var m acaba? ocuklarnz olabilir, yeenleriniz olabilir, bir ocukla birlikte mutfakta stn ban batm durumda yemek piirmek ve ardndan da o yemei birlikte yemek en elenceli terapilerden biri bence. Rahatlamak iin size ne iyi geliyorsa bunu en son ne zaman yaptnz dnn.

Tm forumdan rastgele konular:

• [Ziyaretiler ye olmadan linkleri grntleyemezler.Hemen YE OL!]

Ayn kategoriden rastgele konular: