Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş döviz kararı!

Etiketlenen üyelerin listesi

Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Ela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlişki Durumu
    Cinsiyetiniz
    Burçunuz
    Takımınız
    Beğenmiş
    989
    Beğenilmiş
    423
    E-Kitap
    0
    Uploads
    0
    Bahsedildigi
    66 Mesajlar
    Bahsettigi
    2 Konular

:sondkk Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş döviz kararı!

Türk Lirası'nın değerinin korunmasıyla ilgili Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, menkul ile gayrimenkul alım-satım ve kiralamalarında Türk Lirası kullanılacak. Döviz üzerinden yapılmış olan sözleşmelerin 30 gün içerisinde Türk Lirası'na dönüştürüleceği belirtildi.

Gazete'de yayımlanan Türk Parası Kıymeti Koruma Konusunda Kararname'ye "Türkiye'de yerleşik kişilerin, Bakanlıkça belirlenen haller dışında, kendi aralarında menkul ve gayrimenkul alım satım, taşıt ve finansal kiralama dahil her türlü menkul ve gayrimenkul kiralama lesaing ile iş, hizmet ve eser sözleşme bedeli ve bu sözleşmelerden kaynaklanan diğer ödeme yükümlülükleri döviz cinsinden veya dövize endeksli olarak kararlaştırılamaz." bendi eklendi.

Yayın tarihinden itibaren yürürlüğe giren düzenlemeye göre yürürlükteki sözleşmeler, bakanlıkça belirlenen haller dışında, Türk parası olarak taraflarca yeniden belirlenecek.
    Kullanıcı imzası

inciderin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlişki Durumu
    Cinsiyetiniz
    Burçunuz
    Takımınız
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    16
    E-Kitap
    0
    Uploads
    0
    Bahsedildigi
    1 Mesajlar
    Bahsettigi
    0 Konular
    Dünde okudum spor kulüpleride türk lirası üzerinden iş yapacaklarmış. Aslında yıllardır gelmesi gereken buydu. Sporu etkileyen bir olayı yok. Sadece ekonomiyi etkileyecek.
    Geçenlerde faiz artırımı oldu. Grafiğe bakıyordum 6.4 civarlarından şak diye 6'ya indi dedim tamam düşer belki :D
    Ama yatırımcısı bırakır mı peşini. Bastılar dolara parayı aldılar tekrar çıkmaya başladı...
    Neyse sabitlendi şu an gene. Güncel kuru merak eden arkadaşlar için ben buradan takip ediyorum.
    Güncel Dolar Kuru
    Çoğu siteye göre basit ve anlaşılabilir olduğu için kullanıyorum.
    Bakalım ilerleyen günlerde nasıl yeni yeni kararlar alacak Cumhurbaşkanımız...

Bu Konuyu Okuyan Üye(ler) : 2

Bu Konu için Etiketler

Yukarı Çık